PVM REGISTRAVIMAS ES VALSTYBĖSE

Ar PVM registravimas užsienyje būtinas Jūsų įmonei? Vykdote komercinę veiklą Europos Sąjungos šalyse ir ten patiriate ne tik sąnaudas, bet ir gaunate pajamų? Tikriausiai Jums yra privaloma registruotis PVM mokėtoju, o galbūt tai nėra būtina, bet būtų naudinga Jūsų įmonei. Dažnai registracija yra labai svarbi sąlyga komercinei veiklai pradėti, nes kitaip galite nesusigrąžinti PVM ar būsite nubausti.

Suteiksime Jums visą reikalingą informaciją apie įmonių registravimą ES šalyse, padėsime įvertinti, ar registravimas yra būtinas, paruošime visus dokumentus, reikalingus vertimus, notaro tvirtinimus ir teiksime periodines PVM deklracijas.

DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Kas yra PVM registracija ir ar būtina registruotis PVM mokėtoju?

PVM registracija yra įmonės įtraukimas į PVM mokėtojų registrą. Registracija PVM mokėtoju leidžia periodiškai susigrąžinti šalyje įsigytoms prekėms ir paslaugoms sumokėtą PVM.
Reikalavimai registruotis PVM mokėtoju kiekvienoje šalyje skiriasi, tačiau juos galima kažkiek apibendrinti. Dažniausiai prievolė registruotis atsiranda, kai įmonė pradeda vykdyti ekonominę veiklą ir jos metinė apyvarta viršija tam tikrą ribą. Taip pat tokia prievolė gali atsirasti, jeigu įmonė teikia prekes arba paslaugas fiziniams asmenims, turi registruotą buveinę užsienio šalyje ir t. t..

Kokiomis aplinkybėmis galima išvengti PVM registracijos?

Kadangi PVM atsakomybes reglamentuoja kiekvienos šalies įstatymai, juos galima tik apibendrinti. Dažniausiai registracija nėra būtina, kai metinė įmonės apyvarta konkrečioje šalyje nesiekia tam tikros ribos ir, kai prekės ar paslaugos yra teikiamos toje šalyje registruotiems PVM mokėtojams arba prekės ar paslaugos nėra apmokestinami PVM. Kai registracija nėra būtina, daugelyje šalių vistiek galima savanoriškai registruotis PVM mokėtoju.

Argumentai už ir prieš savanorišką registraciją

Reprezentatyvumo atžvilgiu, registracija PVM mokėtoju šalyje suteikia įmonės įvaizdžiui patikimumo. Kartais potencialūs klientai nenori bendradarbiauti su užsienio subjektais, kurie neturi vietinio PVM numerio. Taip pat, užsiregistravę, galėsite susigrąžinti sumokėtą su veikla susijusį PVM.
Savanoriška PVM registracija (kai to nereikalauja šalies įstatymas) ir pasekmėje atsirandanti prievolė periodiškai teikti deklaracijas sukelia papildomų administracinių sunkumų ir didina susijusias išlaidas ir atsakomybę prieš mokesčių administratorių. Taip pat, registracija gali paveikti konkurencinį pranašumą, nes prekės ar paslaugos turėtų pabrangti vidutiniškai 20%, jei jos būtų teikiamos fiziniams asmenims.

Kokius dokumentus reikia pateikti registracijai?

Visų šalių mokesčių administratoriai reikalauja pateikti įmonės registracijos pažymėjimą bei PVM mokėtojo pažymėjimą, tam tikras užpildytas formas. Kartais reikalaujama pateikti įstatus, informaciją apie valdymo organus, klientus, darbuotojus, sandorius, atidaryti banko sąskaitą.

Kas yra PVM?

PVM – pridėtinės vertės mokestis, yra vienas iš vartojimo mokesčių taikomas prekėms ar paslaugoms. PVM pirmą kartą buvo įvestas Prancūzijoje 1958 metais, dabar šis mokestis yra įvestas 135 šalyse. Lietuvoje PVM įvestas 1994 m. gegužės 1 dieną. Iš galutinio pirkėjo perspektyvos tai yra prekės ar paslaugos kainai taikomas mokestis. Iš pardavėjo pusės - tik pridėtinės prekės, medžiagos ar paslaugos vertės mokestis. Gamintojas ar paslaugos teikėjas valstybei perveda tik pardavimų ir sąnaudų mokesčio skirtumą. PVM tarifai skirtingose šalyse skiriasi. Dažnai skirtingoms paslaugų ir prekių grupėms taikomi nevienodi tarifai, pvz. Lietuvoje standartinis tarifas yra 21%, o lengvatiniai – 5% ir 9%.

Kas yra PVM numeris?

Tai yra unikalus identifikacinis numeris suteikiamas pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojui kiekvienoje registracijos valstybėje.